• 15 Jun, 2024

Czy już niebawem odbędzie się Premiera Windows 12? Możliwe że poznamy nowy system już w 2024!

Czy już niebawem odbędzie się Premiera Windows 12? Możliwe że poznamy nowy system już w 2024!

Czy już za kilka miesięcy trafi do nas nowa wersja systemu operacyjnego Windows? Trafiłem na post informujący o tym że nowa odsłona systemu Windows zadebiutuje już 2024 roku, to znaczyłoby że już za kilka miesięcy będziemy mogli instalować nowy system. Nowy wygląd pulpitu z pływającym paskiem podobnym do tego z systemów MacOS.

Skąd informacja o tym że pojawi się Windows 12?

Windows Central, powiadomił że Microsoft w programie Insider wystartował nowy Canary, gdzie testerzy mogą sprawdzić najnowsze kompilacje systemów Windows (są one zazwyczaj niedopracowane oraz niestabilne). Nigdzie nie padła oficjalna informacja o tym że będą to testy Windowsa 12, jednak w internecie jest sporo spekulacji właśnie na ten temat, oczywiście może to być również dalszy rozwój systemu Windows 11. 

Jeden z użytkowników o nicku “XenoPanther” zaznaczył również że w tym kanale nastąpił przeskok w wersji z 25346 na 25846, co mogłoby oznaczać że 258xx może sugerować kolejną wersję systemu tj. Windows 11 23H2 (Moment 4 Update) lub Windows 12.

Windows 12 co nowego ma pojawić się w systemie?

Już pojawiają się informacje o tym że w Windows 12 ma mieć pływający pasek zadań oraz nowoczesny wygląd pulpitu. Ale ogólnie patrząc na zmiany w systemach z mojej perspektywy nie są już one aż tak ogromne jak było to w przypadku np. windows 7 który totalnie wprowadzał coś nowego i coś świeżego, aktualne zmiany systemowe mam wrażenie że można by wizualnie robić sobie samemu różnymi programami, oczywiście nie można tutaj mówić o samej stabilności systemów i ich wydajności ponieważ tutaj stale poprzeczka idzie w górę i nowsze odsłony po testach naprawdę dają radę i są nie tylko szybkie ale i mega stabilne. Ja chociażby z czystej ciekawości sprawdzę jak działa system i co nowego się pojawiło jeśli tylko dojdzie do jego premiery.

Co myślicie o aktualizacjach systemu windows i czy czekacie na 12 wersje

Daj znać co myślisz o aktualizacjach systemu oraz jaki system według Ciebie jest najlepszy, ja sam miałem okazję pracować na Windowie przez wiele lat, potem przeniosłem się na macOS i obecnie korzystam z darmowego kubuntu (jak dla mnie to taka sklejka windowsa ale na linuxie - wizualnie windows, a funkcjonalnie linux). Wszystkie systemy mają wiele plusów oraz minusów ale ostatecznie nie mam jakiegoś faworyta, może windows z racji iż był to mój pierwszy system i spędziłem z nim wiele lat począwszy od wersji 95 :)