• 15 Jun, 2024

3 rzeczy, które warto wiedzieć przed wyborem skórzanych butów męskich

3 rzeczy, które warto wiedzieć przed wyborem skórzanych butów męskich

Zakup butów skórzanych dla mężczyzny z pozoru nie stanowi większego problemu. Tymczasem okazuje się, że wielu z nas popełnia podstawowe błędy, przez co wygodne i trwałe buty nie spełniają oczekiwań. Oto 3 rzeczy, które warto wiedzieć, zanim wybierzemy się do sklepu.

1. Buty skórzane trzeba przymierzać w odpowiednim momencie

Buty męskie skórzane wydają się mało elastyczne, a wręcz sztywne. Wszystko dlatego, że po pewnym czasie dostosowują się do profilu stopy, będąc do niego odpowiednio dopasowanymi. Buty skórzane należy jednak mierzyć o właściwej porze, gdy stopa nie jest spuchnięta. Najczęściej ma to miejsce w godzinach popołudniowych, gdy nasze ciało zaczyna już odczuwać całodzienne zmęczenie. Oznacza to, że na zakupy najlepiej wybrać się rano. Jeśli zamawiamy buty online, przymierzmy je o poranku, a nie o dowolnej porze. Może bowiem okazać się, że ten sam but leży idealnie, gdy stopa nie jest obrzmiała. W przypadku skóry ma to szczególne znaczenie, gdyż - jak wspomniano - początkowo materiał ten będzie wydawał się sztywny. Buty skórzane męskie możemy zakupić w sklepach stacjonarnych CCC oraz w dedykowanym sklepie internetowym. Duży wybór modeli sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Elegancja idzie tu w parze z najwyższą jakością.

obuwie-meskie-skorzane

2. Z jakiej skóry wykonane są buty?

Kategoria butów skórzanych nie jest jednolita. Znajdziemy w niej modele wyprodukowane ze skóry naturalnej, sztucznej czy z zamszu.  Wybór odpowiedniego materiału ma kluczowe znaczenie dla wyglądu, trwałości oraz wygody butów. Najmniej trwałe wydają się obuwie wykonane z zamszu, choć przy odpowiedniej pielęgnacji mogą zachować swoje właściwości na dłużej. Tymczasem skóra sztuczna, inaczej ekologiczna, nie jest tak elastyczna ani przyjazna stopom, jak skóra prawdziwa. Z drugiej strony, stanowi ona odpowiedź na potrzeby osób, którym nie jest obojętna ochrona środowiska naturalnego. Buty wykonane ze skóry sztucznej zwykle są tańsze, niż modele z prawdziwej skóry. Jednocześnie są one mniej trwałe.

buty-meskie-skorzane

3. Jak pielęgnować buty skórzane?

Wiedza na temat tego, jak pielęgnować skórzane obuwie, przyda nam się jeszcze przed ich zakupem. Wszystko dlatego, że nabywając obuwie ze skóry, warto od razu kupić produkty pielęgnacyjne. Wyszczególniamy tutaj impregnaty, dzięki którym materiał jest odporny na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. Impregnowanie obuwia powinno mieć miejsce jeszcze przed pierwszym wyjściem w nim z domu. Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta, tak aby nie zniweczyć efektów pracy. Bardzo istotne są również produkty nabłyszczające oraz pasty. Dzięki nim obuwie prezentują się nienagannie nawet po wielu miesiącach użytkowania. Wiele wątpliwości budzi czyszczenie obuwia skórzanego. Wiadomo, że wymaga ono specjalistycznego podejścia, ale nie oznacza to konieczności nabywania drogich środków czyszczących. Wręcz przeciwnie - skórze najlepiej służy zwykła woda, a więc wystarczy sięgnąć po delikatnie nasączoną nią szmatkę. Możemy również posiłkować się szczoteczką do zębów, chcąc usunąć zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc. Pielęgnacja butów skórzanych nie jest specjalnie skomplikowana, ale warto pamiętać, że poszczególne czynności trzeba przeprowadzać regularnie. Ponadto buty te wymagają odpowiedniego podejścia zanim jeszcze zaczniemy je użytkować, chcąc zapewnić im właściwą ochronę. 

Artykuł sponsorowany