• 15 Jun, 2024

Twoje konto instagram lub facebook zostało zablokowane? Zobacz jak je przywrócić!

Twoje konto instagram lub facebook zostało zablokowane? Zobacz jak je przywrócić!

Twoje konto na Instagramie lub Facebooku zostało zablokowane? To jeszcze nie koniec, nawet jeśli Twoje konto zostało wyłączone na stałe, jest szansa aby je odzyskać! W artykule spisuję wszystkie możliwe sposoby, którymi się kierowałem. W moim przypadku udało się przywrócić całkowicie zablokowane konto, na którym już nie było opcji odwołania się. Jednak jest szansa na przywrócenie konta!

Czy można przywrócić konto instagram lub facebook?

Na początku chciałbym opisać Ci, jak wyglądała blokada konta. A później opisać, jakie kroki podjęliśmy, aby zostało ono przywrócone oraz ile na to czekaliśmy.

A więc tak samo konto było używane przez moją znajomą, zwykłe konto prywatne, na które co jakiś czas dodawała zdjęcia oraz relacje. Tym sposobem udało jej się zebrać ~15 tys. obserwujących. Nagle z dnia na dzień po włączeniu aplikacji instagram wyskoczyła informacja o zablokowaniu konta:
blokda-konta-instagram-lub-facebook-jak-przywrocic-konto.png

Po wybraniu opcji Odwołaj się powiedzmy po 2 minutach, pojawiła się odpowiedz na mailu o stałym zablokowaniu, a wręcz wyłączeniu konta. Poniżej można zobaczyć właśnie tę informację o wyłączeniu konta instagram (z innego telefonu dlatego też biały motyw):
 

konto-instagram-zablokowane-jak-przywrocic.png

Inne czynności wskazywały na to, że jedyną drogą na odblokowanie konta jest sprawa sądowa. To już były wszystkie możliwe opcje, tak więc można było się jedynie wylogować. Blokada pojawiała się oczywiście na telefonie, komputerze i innych urządzeniach, na których próbowaliśmy się logować. 

Konto było używane około 2-3 lat i było używane jedynie na telefonie z systemem iOS. Wszystkie zdjęcia były prywatne, i w żaden sposób nie łamały regulaminu. 

Pierwsza opcja przywracania konta instagram!

Nie wiemy dokładnie, za co była nałożona blokada i jak się od niej odwoływać, na starcie szukaliśmy pomocy przez internet i trafiliśmy na stronę wsparcia instagramu czy facebooka, a dokładnie tutaj.

Niestety kiedy uzupełniliśmy cały formularz oraz opisaliśmy całą sytuację okazało się że nie zostanie on wysłany, ponieważ to konto zostało już wyłączone na stałe i nie ma opcji jego przywrócenia. (poniżej pełna wiadomość jaką otrzymaliśmy).

pomoc-przywracania-konta-instagram-przez-formularz.png

Nie zamierzaliśmy się jednak poddawać!  (ale nie bez powodu pokazuję Ci ten krok, jeśli Twoje konto nie jest jeszcze wyłączone próbuj używać tego formularza bo jest ogromna szansa że pomoże Ci on odblokować konto!).

Drugi krok przywracania konta instagram!

Drugi bardzo ważny krok do przywrócenia konta było potwierdzenie tożsamości. I uwaga nigdzie na żadnej stronie nie znajdziesz tej opcji - odkryłem ją sam, chciałem ominąć tę blokadę i zrobić weryfikację konta, aby było ono potwierdzone. Normalnie nie dało się tego zrobić, ponieważ konto było zablokowane, jednak udało mi się odkryć na to patent. Trzeba przejść pod ten adres i ale otworzyć go za pomocą instagrama! Wtedy omijamy ekran blokady i możemy zrobić weryfikację! 

zablokowane-kontro-socialmedia-przywrcanie-przez-formularz-1.png

My wybraliśmy opcję Moje konto zostało zaatakowane przez haker

weryfikacja-twarza-na-isntagramie-aby-odzyskac-konto-1.png

aby potwierdzić autentyczność własności konta wybraliśmy opcję Tak, chcę nagrać selfie w celu zweryfikowania mojego konta. 

nagranie-selfie-aby-potiwerdzic-wlasnosc-konta-instagram-przywracanie-1.png

Po nagraniu kilku sekundowego filmiku, z przedniej kamery, pojawiła się informacja wskazująca że odpowiedz dostaniemy już za 3-4 dni! (już zdradzę że żadnych odpowiedzi nigdy nie dostaliśmy).

przywracanie-konta-insta-jak-to-zrobic-1.png

Jako że czas mijał, a po 4 dniach dalej nie dostaliśmy odpowiedzi szukaliśmy kolejnych sposobów. I okazało się, że mamy w Polsce na portalu gov coś takiego co pozwala przesłać wiadomość do FB przez nasz profil zaufany w przypadku jeśli nasze konto zostało zablokowane, a my się z tym nie zgadzamy!

Jak napisać przez portal gov.pl o przywrócenie konta instagram lub facebook?

To już była trzecia opcja lub trzeci krok jaki podjęliśmy aby przywrócić to konta instagramu. Przeszliśmy na tę stronę. I tutaj już raczej nie ma zbytnio problemów wystarczy robić dokładnie to co jest wymagane, czyli 

  1. potwierdzić zgodę (Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach realizacji usługi *), 
  2. później zalogować się np. przez profil zaufany
  3. Opisać dokładnie całą sytuację, podać wszystkie nasze dane oraz dodać załączniki

Ogólnie formularz z tego co rozumiem jest bardziej pod facebooka, my jednak podawaliśmy linki do instagramu ponieważ to jest również narzędzie tej firmy. 

Po uzupełnieniu i przesłaniu formularze, dalej czekaliśmy na odblokowanie konta.

Ile trwało odblokowanie konta instagram i która opcja zadziałała?

  1. Konto zostało zablokowane 2 października
  2. 3 października złożyliśmy odwołanie w aplikacji i od razu konto zostało wyłączone na stałe (tego samego dnia, po 2 minutach)
  3. 4 października robiliśmy opisaną w drugim kroku akcję, z weryfikacją twarzy przez link który podawałem wcześniej
  4. Nie dostaliśmy jednak odpowiedzi po 4 dniach, więc złożyliśmy podanie przez gov.pl, powiedzmy było to 8'ego października

Ostatnie konto zostało odblokowane, i nie dostaliśmy żadnej informacji na mail czy instagramie. Po prostu blokada z dnia na dzień została ściągnięta, a konto zaczęło się normalnie wyświetlać. Blokada zakończyła się 21 października, czyli łącznie konto było zablokowane prawie 3 tygodnie!

Ciężko powiedzieć która opcja zadziałała, wydaje mi się że to przez weryfikację twarzą, ponieważ gov.pl dałoby pewnie nam jakakolwiek odpowiedz.

Mam nadzieję że w przypadku Twojej blokady czy to na instagramie czy facebooku również wszystko się uda i blokowa zostanie ściągnięta! Spisałem jak najlepiej potrafię kroki które podjeliśmy abyś mógł/mogła zadziałać tak jak my!

Jeśli masz jakieś konto instagramu lub fb które już kiedyś zostało wyłączone, to możesz próbować się odwoływać w taki sposób jak my, a kto wie może również się uda. Powodzenia! 

Dajcie znać w komentarzu w razie problemów, lub pochwalcie się jeśli blokada została ściągnięta i czy robiliśmy jakieś dodatkowe kroki!