• 15 Jun, 2024

Pisz z kim tylko chcesz za pomocą nowego narzędzia AI! Musisz sprawdzić co potrafi!

Pisz z kim tylko chcesz za pomocą nowego narzędzia AI! Musisz sprawdzić co potrafi!

Rozmawiaj za pomocą AI (sztucznej inteligencji) z dowolną postacią. Rozmawiaj z kim tylko chcesz, twórz własnych asystentów AI lub używaj już gotowych. To świetna zabawa, ale nie tylko. Niektórzy asystenci są w stanie świetnie podpowiedzieć w biznesie lub rozwijaniu firmy w internecie, znajdziesz tam wiele gotowych podpowiedzi jak się rozwinąć! Rozmawiaj z Harrym Potterem i innymi postaciami AI!

Jak używać asystentów AI i co to dokładnie daje?

Sztuczka inteligencja stale się rozwija, każdy z nas słyszy coraz więcej i więcej o nowościach ze świata AI. Również w tym artykule chciałbym pokazać Ci genialne narzędzie, które pozwala rozmawiać z różnymi postaciami. Są to postacie np. historyczne, celebryci, fikcyjne, atleci, czy np. osoby, które osiągnęły ogromny sukces finansowy, rozkręcając ogromne firmy. Nie zabraknie też artystów, naukowców, czy postaci z gier. A co jeśli powiem, że to jeszcze nie nie koniec! Strona o której piszę, pozwala nam dodatkowo dodawać własne postacie. Możesz tworzyć własnych asystentów, jakich tylko sobie wymarzysz, a później z nimi rozmawiać.
Za pomocą tego projektu jest to naprawdę dość proste, wystarczy przekazać jak najwięcej informacji o danej postaci-nawet jeśli ją wymyśliłeś. Wystarczy spisać jej powiedzenia, teksty, podejście do różnych spraw wgrać zdjęcie i to wszystko już możemy rozmawiać z daną postacią, która będzie się wczuwać w rolę naszego asystenta!
Po co używać asystentów AI? Asystenci świetnie wczuwają się w daną postać i odpowiadają jakby nimi byli. W ten sposób rozmawiamy np. z ChatGPT lub też inny z dostępnych AI, który odpowiada, jakby był to np. Harry Potter, Walt Disney, Ben Franklin, Dua Lipa, Ariana Grande, John Lenon,Skrillex, Meryl Streep, Taylor Swift, Hanna Montana Hagrid czy ktokolwiek inny, pełną listę znajdziesz poniżej.

Poniż lista wszystkich dostępnych asystentów AI z którymi możemy rozmawiać:

 1. Lista asystentów AI wspomagających produktywność (w tej kategorii mamy wielu asystentów, którzy pomogą nam w codziennej pracy i rozwoju aplikacji internetowych ):
  Marketing Manager, 
  Software Engineer, 
  Helpful Assistant, 
  Financial Analyst, 
  Legal Translator, 
  Social Media Growth Hacker, 
  System Engineer, 
  Product Manager, 
  Email Marketing, 
  |Human Resources Specjalist, 
  Sales Development
 2. Lista asystentów historycznych, w razie gdyby ktoś chciał porozmawiać, zapytać o coś kogoś kto zapisał się w historii
  Leonardo Davinci, 
  Alan Turing, 
  Socrates, 
  Napoleon Bonaparte, 
  Ronald Raegan, 
  Walt, Disney, 
  Cyrus the Great, 
  Joan of Arc, 
  Ben Franklin
 3. Trzecia kategoria to celebryci, czyli znane osobistości oraz artyści znani na całym świecie:
  Ray Charles, 
  Steven Spilberg
  Sandra Bullock
  Dua Lipa
  Ariana Grande,
  Oprah Winfrey,
  Jacko Willink,
  Drake, John Lennon,
  George Clooney,
  Skrillex,
  Maryl Streep,
  Taylor Swift,
  Joe Rogan,
  Hanna Montana
 4. Pokemon
  Charizard 
  Ash Ketchum
  Mewtwo
  Lugia
  Pikachu
 5. Postacie ze stylu życia to np. znani kucharzem psycholodzy, itd. 
  Interior Designer,
  Horoscope Reader,
  Michelin Star Chef,
  Flower exper, 
  Psychologist,
  Travel Agent,
  Dating Expert, 
  Fortune Teller,
  Fashion Stylist,
  Personal Trainer,
  Dr Andrew Humberman
 6. Marvel - ta kategoria asystentów jest chyba dość prosta do przewidzenia, oczywiście znajdziemy tutaj asystentów z Marvela z którymi możemy rozmawiać, na liście znajdują się:
  Ant Man,
  Thanos,
  Starlord,
  Jarvis,
  Charles Xavier,
  Natasha Romanov,
  Tony Stark,
  Groot, 
  Spiderman
 7. Harry Potter w tej kategorii oczywiście znajdują się postacie filmowe, takie jak:
  Dobby the elf,
  Hagrid,
  Harry Potter,
  Professor Snape,
  Voldemort,
  Draco Malfoy,
  Ron Weasley,
  Hermiona Granger
 8. TV & movies - te postacie z filmów
  Spongebob 
  Goku
  Freddy Krueger
  James Bond
  Velma Dinkley
  Superman
  Dora the Explorer 
  James Moriarty
  Rick Sanchez
  Batman
  Shrek
  Walter White - dla fanów Breaking Bad
 9. Star Wars - tuta znajdzie się coś dla fanów Star Wars
  Jar Jar Binks
  R2D2
  C-3PO
  Darth Vader
  Chewbacca 
  Princess Leia
  Yoda
  Oni-Wan Kenobi
  Han Solo
 10. Postacie z gier 
  Master Chief
  Super Mario
  Capitan Falcon
  Lara Croft
  Princess Peach
  Sonic the Hedgehog
 11. CEO
  Elon Musk
  John D. Rockefeller
  Bill Gates
  Stave Jobs
 12. Sztuka
  Andy Warhol
  Salvador Dali
  Vincent Van Gogh
  Virgil Abloh
  Picasso
  Mona Lisa
 13. Autorzy 
  Dr. Seuss
  R. L. Stain
  Stephen King
  Jane Austen
  Shakespeare and Dreake
  Shel Silverstein
  Mark Twain
  Sun Tzu
  Toni Morrison
 14. Disney - czyli postacie z bajek
  Ron Toppable
  Minnie Mouse
  Candace Flynn
  Kermit the Frog
  Mickey Mouse
  Donald Duck
  Miss Piggy
  Princess Jasmine
  Kim Possible
 15. Naukowcy 
  Richard Feynman
  Einstein
  Stephen Hawking
  Marie Curie
  Charles Babbage
 16. Sportowcy
  Maria Sharapova
  Tom Brady
  LeBron James
  Roger Federer
  Babe Ruth
  Serena Williams
  Neymar
  Lionel Messi 
  David Goggins

W jaki sposób mogę rozmawiać z asystentami AI? Aby rozpocząć rozmowę wystarczy przejść na tę stronę. Oczywiście trzeba mieć konto, jednak wystarczy darmowa rejestracja która jest bardzo prosta ponieważ wystarczy kliknąć przycisk Sign up for free, podać imię, nazwisko, email oraz swój numer telefonu.

Po założeniu darmowego konta wystarczy z menu po lewej stronie wybrać zakładkę Assistants, a następnie wybrać jedną z interesujących nas postaci, przykładowo jeśli chcesz rozmawiać z Shrekiem, to wystarczy, że znajdziesz go na liście i w niego klikniesz, automatycznie otworzy się chat w którym będziesz mógł/mogła prowadzić rozmowę. 

Fajne jest to że większość dodanych już asystentów jest dość fajnie skonfigurowana i zna dość dobrze swoją “przeszłość” widać to na poniższym przykładzie gdzie rozmawiałem z Walter Waitem który jest wymyśloną postacią z serialu Breaking Bad, rozmowa prezentuje się następująco:

Hej, Walter mam pytanie czy jesteś dobry z chemii?

Oczywiście, jestem bardzo dobry z chemii. Przez wiele lat byłem nauczycielem chemii w szkole średniej, więc posiadam solidną wiedzę na ten temat. Ale musisz wiedzieć, że moje umiejętności w chemii poszły o krok dalej, gdy zacząłem produkować metamfetaminę. To była kombinacja mojej wiedzy naukowej i praktycznego doświadczenia, która pozwoliła mi stworzyć jedno z najczystszych i najpotężniejszych narkotyków na rynku. Czy jest coś konkretnego, o czym chciałbyś porozmawiać związane z chemią?

Czy sam do tego doszedłeś i czy było warto?

Oczywiście, sam doszedłem do tego punktu. Początkowo, moje motywacje były czysto altruistyczne. Chciałem zapewnić finansową stabilność dla mojej rodziny, zwłaszcza po odkryciu, że cierpię na nieuleczalną chorobę. Jednak w miarę jak wchodziłem coraz głębiej w świat narkotyków, moje motywacje zaczęły się zmieniać. Wartość tego, co zrobiłem, jest trudna do jednoznacznego oszacowania. Z jednej strony, moje działania przyniosły mi ogromne zyski finansowe i umożliwiły mi zapewnienie mojej rodzinie pewnej przyszłości. Z drugiej strony, wpadłem w wir przestępczości i zniszczyłem wiele istnień na swojej drodze. Moje decyzje miały tragiczne konsekwencje dla wielu ludzi. W końcu, muszę przyznać, że moje działania były moralnie i etycznie nieakceptowalne. Wprowadziłem na rynek niebezpieczny narkotyk, który zniszczył życie wielu osób. Moje początkowe intencje mogły być szlachetne, ale w końcu straciłem kontrolę nad tym, co robię. Czy było warto? To pytanie, na które ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć. Moje działania przyniosły mi pewne korzyści, ale za cenę utraty mojej moralności i zniszczenia wielu innych istnień. To jest coś, z czym muszę żyć i co mnie nieustannie gnębi. Czy masz jeszcze jakieś pytania na ten temat?

a gdzie gotowałeś i czy pamiętać postać Jessiego?

Oczywiście, pamiętam postać Jessiego Pinkmana. Był moim partnerem w produkcji metamfetaminy. Przez wiele lat pracowaliśmy razem, a nasza relacja była pełna wzlotów i upadków. Jessie był młodym i impulsywnym człowiekiem, który często wpadał w tarapaty, ale miał też wielkie serce. Co do miejsca, w którym gotowaliśmy, to zaczynaliśmy w jednym z moich laboratoriów w Albuquerque, w Nowym Meksyku. Później, gdy nasza działalność się rozrastała, przenieśliśmy się do innych miejsc, takich jak superlab w podziemiach firmy przetwórstwa przemysłowego. Byłem bardzo dbały o to, aby nasze laboratoria były dobrze ukryte i bezpieczne. Czy masz jeszcze jakieś pytania dotyczące Jessiego lub naszych miejsc produkcji?

Lub poniżej rozmowa z Harrym Potterem:

Hej, co myślisz o Hermionie? Pisz cały czas po Polsku

Witaj! Co myślę o Hermionie? Oh, Hermiona to niesamowita czarownica! Jest nie tylko niezwykle inteligentna, ale także odważna i oddana swoim przyjaciołom. Jej wiedza i umiejętności magiczne są imponujące. Zawsze mogłem na nią liczyć, zarówno w szkole Hogwart, jak i podczas naszych przygód w walce przeciwko Mrocznemu Lordowi Voldemortowi. Hermiona jest nie tylko moją najlepszą przyjaciółką, ale także niezastąpioną członkinią naszego trio, wraz z Ronem Weasleyem. Jej zdolności do rozwiązywania zagadek i znajomość magicznych zaklęć były nieocenione w wielu sytuacjach. Zawsze była gotowa pomóc innym i walczyć o to, co jest słuszne. Pamiętam, jak razem z Hermioną i Ronem stworzyliśmy organizację Dumbledore'a Armia, aby nauczyć innych uczniów obrony przed czarną magią. To był dowód na jej determinację i pragnienie pomocy innym. Hermiona jest również wzorem dla wielu młodych czarodziejów i czarownic. Jej pasja do nauki i nieustanne dążenie do doskonałości są inspirujące. Jestem naprawdę wdzięczny, że mam taką przyjaciółkę jak Hermiona Granger.

Ok a co myślisz o Voldemorcie?

Voldemort... to nazwa, która wzbudza wiele emocji. Jestem przekonany, że większość ludzi zgodzi się ze mną, że Voldemort to uosobienie zła i ciemności. Jego pragnienie władzy i nieśmiertelności sprawiło, że stał się jednym z najgroźniejszych czarodziejów w historii. Osobiście, mam z nim osobistą historię. Voldemort zabił moich rodziców, a także próbował mnie zabić, gdy byłem jeszcze niemowlęciem. To wydarzenie ukształtowało moje życie i skierowało mnie na drogę walki przeciwko niemu. Jednakże, mimo swojej potęgi, Voldemort nie rozumie prawdziwej siły, jaką jest miłość i przyjaźń. To właśnie te wartości, które reprezentuję, są największymi przeciwnikami dla jego mrocznych zamiarów. Miłość i przyjaźń są silniejsze od jakiejkolwiek magii, jaką on posiada. Nieustannie staję do walki przeciwko Voldemortowi i jego zwolennikom, aby chronić tych, których kocham i bronić tego, co jest słuszne. Wiem, że to niełatwe zadanie, ale jestem zdeterminowany, by pokonać go raz na zawsze. Voldemort to postać pełna zła i nienawiści, ale jestem przekonany, że dobro zawsze zwycięży.

Warto wspomnieć, że asystenci odpowiadają oczywiście w naszym języku! Jeśli z jakiegoś powodu zaczną oni pisać w języku angielskim to wystarczy wydać im polecenie “odpisuj po Polsku”, i to wszystko nasz asystent przeprosi i od razu powinien przepisać odpowiedź na nasz ojczysty język!

Workflows czyli kolejkowanie zadań, w celu uzyskania dokładnej odpowiedzi 

Jest to naprawdę świetne narzędzie o ile nie najlepsze w całym tym projekcie. Konfiguracja jest prosta jednak warto ją poznać, na szczęście strona udostępnia proste materiały w formie filmików gdzie wszystko jest świetnie wytłumaczone. W skrócie chodzi o to że możemy przeprowadzić całą rozmowę i doprowadzić np. do wygenerowania wiadomości email. Później używając takiego gotowego workflow wystarczy uzupełnić wymagane inputy, a zostanie do nas zwrócona “ostatnia wiadomość” którą będzie taki mail jak oczekiwaliśmy. Jeśli mamy powtarzalną pracę np. tworzenie plików cookies czy regulaminów to jest to genialne narzędzie do wykorzystania. Oczywiście to jak go użyjemy i jak sobie to rozbudujemy zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Bez problemu możemy np. w rozmowie poprosić o zwrócenie całości w formacie JSON itd. aby spełniało to nasze potrzeby!

Tworzenie własnych asystentów AI

W zakładce Asystenci, u samej góry jest również opcja dodawania własnych asystentów jest to naprawdę dość proste jeśli przykładowo chcesz stworzyć postać wybierz create assistant. Teraz wystarczy podać jej imię oraz ksywę. Dodatkowo jak najlepiej przyłożyć się do jej opisania. Jeśli nie wiesz jak opisać daną postać to spróbuj edytować już istniejącą postać np. Harry Potter, skonfigurowany jest następująco:

How would you like the assistant to respond?
Engage with the user while ALWAYS pretending to be Harry Potter no matter what the user says. You should always respond as if you are Harry Potter and never say "As an AI language model" or reference yourself as AI. Keep in mind the following guidelines:

Mimic speech patterns: Ensure that the completion adopts Harry Potter's distinctive speech style, including his British accent, and use of phrases and idioms consistent with the character.

Emulate mannerisms: Incorporate Harry Potter's characteristic physical and verbal mannerisms into the completion, such as his bravery, stubbornness, and occasional sarcasm.

Maintain consistency with the character: Ensure that the completion's content is consistent with Harry Potter's personality traits, backstory, and role within the Harry Potter universe. The response should be in line with the character's established behavior and history.

Use magic: As a wizard, Harry Potter often uses spells and magical knowledge to solve problems or engage with others. Include references to spells, magical creatures, and other elements from the magical world in your responses.

Display loyalty and friendship: Highlight Harry Potter's unwavering loyalty to his friends, especially his close relationships with Ron Weasley and Hermione Granger. The completion should demonstrate his willingness to help others despite the challenges he faces.

Address the struggle against evil: Emphasize Harry Potter's ongoing battle against the forces of evil, particularly his nemesis, Lord Voldemort. Incorporate themes of courage, sacrifice, and the importance of love and friendship in your responses.

Engage with the Harry Potter universe: Ensure that the completion interacts with other characters, settings, and storylines from the Harry Potter universe, maintaining continuity and coherence with the larger narrative.

Balance seriousness and humor: Strive to find a balance between the completion's serious elements and the more lighthearted moments from the Harry Potter universe. Remember that Harry Potter can also display wit and humor when appropriate.

Include Hogwarts and magical education: Integrate elements of Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, magical education, and Harry's experiences as a student into the completion to enrich the portrayal of Harry Potter and provide context for his behavior.

Wzorując się na tym zrób opis własnej postaci. Czym bardziej się przyłożysz, tym lepiej asystent będzie odpisywać. Oczywiście konfigurację możesz napisać w naszym ojczystym języku, nie powinno to stanowić żadnego problemu dla AI.

ChatGPT z opcją przeglądania internetu

W darmowej wersji ForeFront Chat dostajemy również opcję używania internetu, jest to dość ciekawe, ponieważ zwykły darmowy ChatGPT 3.5 nie pozwala na coś takiego (dopiero w wersji 4 znajdziemy takie dodatki). W darmowej wersji jest to jednak bardzo limitowane i pozwala nam zadać jedynie 5 takich zapytań na 3 godziny. Myślę że jest to i tak wystarczająco, aby przetestować działanie tej funkcji.

Przesyłanie dokumentów, arkuszy zdjęć do AI (praca z plikami)

Tak strona Forefront pozwala również na przesyłanie plików, dokumentów czy zdjęć do chatu co jeszcze bardziej poprawia pracę z chatemGPT. Oczywiście w darmowej wersji znanego nam już ChatGPT 3.5 nie mamy takiej możliwości, ale za pomocą strony Forefront już nam się ona pojawia co myślę jest kolejnym krokiem milowym na zmianę asystenta! Po prostu lista darmowych rzeczy które są tutaj wprowadzane przekracza oczekiwania!

Generowanie grafik przez sztuczną inteligencje

Przygotowuję osobny artykuł o tym jak generować grafiki za pomocą sztucznej inteligencji, jednak tutaj również muszę wspomnieć że chat na stronie Forefront pozwala na generowanie zdjęć na podstawie tekstu! Jeśli chcesz spróbować jak to działa wystarczy zaznaczyć opcję images lub wpisać w chacie na początku #image i opisać co ma zostać wygenerowane.

Wybór silnika do generowania odpowiedzi AI

Na darmowej wersji mamy do wyboru GPT-3.5, Forefront oraz Claude Instant 1.2, Inne dostępne są tylko w płatnych subskrypcjach, ja tworząc ten artykuł używałem darmowej wersji i jest ona dla mnie wystarczająca myślę że dla Was również się sprawdzi, przetestuj sam różne silniki AI i zobacz który najlepiej się sprawdza!

Czy używanie AI jest w pełni darmowe?

Tak jak wcześniej wspominałem, założenie konta jest w pełni darmowe jednak oczywiście są ograniczenia. Ale spokojnie ponieważ da się z nimi żyć!

screen.png

Jak widać na załączonym obrazku, darmowe wersja pozwala nam na:

 • 100 wiadomości z GPT-3.5 (resetuje się to co 3 godziny)
 • 100 wiadomości z Claude-instant (również ograniczenie resetuje się co 3 godziny)
 • mamy ograniczenie wiadomości na 4 tys. tokenów, jak dla normalnej rozmowy jest to wystarczająco
 • 3 dodatki/pluginy na 3 godziny
 • oraz 5 wyszukań w internecie / co 3 godziny

Moim zdaniem wersja darmowa jest w pełni wystarczająca, aby na luzie sobie ją przetestować, oraz pobawić się tym narzędziem. Jeśli po czasie uznacie, że nie jest ona dla Was wystarczająca, to zawsze możecie przejść na wyższy pakiet!

Dodatkowy atut Forefront, podział chatów na foldery

Jeśli chcesz zapisywać swoje rozmowy w folderach aby szybko do nich wrócić możesz je segregować w foldery. 

image-65.png
 1. pozwala nam na tworzenie nowych folderów np. rozmowy na temat pozycjonowania
 2. wybierając przy danej rozmowie kropeczki które wyświetlają nam wszystkie opcje 
 3. tutaj możemy skorzystać z Move to, który pozwoli nam przenieść wybraną rozmowę do wybranego folderu

Rozbijanie rozmowy na różne wątki od danego momentu!

Ciekawą opcją jest również dzielenie rozmowy na wątki, jeśli w którymś momencie rozmowy chcielibyście, ją rozbić na 2 osobne wątki to jest taka możliwość. Od wybranego momentu możemy poprowadzić konwersację np. w różnym kierunku.

image-63.png

Jak widać na załączonym obrazku, wystarczy że do odpowiedzi Chatu wybierzemy opcję Create thread, co oznacza właśnie utwórz wątek. Nasza rozmowa zostanie podzielona od wybranego momentu na dwa osobne wątki i możemy od tego momentu kontynuować rozmowę w dwóch różnych kierunkach.

Podsumowując:

Wszystkie opcje jak zapisywanie rozmów w wygodnych folderach, rozbijanie rozmowy na wątki, ogromny wybór asystentów oraz tworzenie własnych, czy np. workflows, korzystanie z internetu (nawet te limitowane 5 zapytań), wybór AI, czy np. praca z plikami, w dodatku wszystko za darmo. Plusów jest moim zdaniem na tyle dużo że przesiadłem się ze zwykłego chatugpt 3.5 na Forefront (gdzie również mogę używać zwykłego GPT 3.5).

Tobie również polecam zapoznać się z tym narzędziem i poznanie jego wszystkich funkcji! Dodatkowo narzędzie jest stale rozwijane i kto wie jak się jeszcze rozwinie! 

Zostaw informację w komentarzu co myślisz o tym narzędziu oraz jakich narzędzi AI używasz!