• 15 Jun, 2024

Elevenlabs - klonowanie głosu wybranej osoby - wystarczy minuta nagrania aby sklonować czyjś głos!

Elevenlabs - klonowanie głosu wybranej osoby - wystarczy minuta nagrania aby sklonować czyjś głos!

Nie tak dawno mogliśmy być świadkami narzędzi do zmiany twarzy na video co spowodowało wysypem przerobionych materiałów. Mowa oczywiście o "deep fake" gdzie każdy mógł tworzyć takie nagrania, teraz czas przyszedł na głos. Narzędzie o którym mowa pozwala na odtworzenie głosu po przesłaniu jego próbki, czy to oznacza kolejną falę?

Gdzie można kopiować głos?

Na stronie https://beta.elevenlabs.io/ możemy założyć konto i przesłać wybraną próbkę głosu, oczywiście trzeba potwierdzić że mamy prawo używania tego głosu, jednak myślę że stanowcza większość zignoruje to i prześle każdą próbkę. 

Czy narzędzie do klonowania głosu jest darmowe?

Jak możemy zobaczyć w cenniku, wersja podstawowa z ograniczeniami rozpoczyna się od 0$.

cennik

W jakim języku działa aktualnie narzędzie klonowania głosu?

Jak możemy przeczytać na stronie, aktualnie najlepiej można klonować jedynie angielski - dla nas to dobra wiadomość i miejmy nadzieję że tak zostanie jak najdłużej! 

Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą klonowanie głosu?

Jak wiemy wiele osób nie jest biegłych w internecie i nie zna wszystkich nowinek. Nabranie takiej osoby przez przerobienie nagrania wideo czy zmiana głosu może być bardzo proste.

A co Wy o tym myślicie? czy narzędzia do tworzenia deep fake powinny być dostępne czy jednak lepiej żeby w ogóle nigdy nie powstały?