• 15 Jun, 2024

Zdaj maturę z matematyki używając SecretCalc - zobacz co potrafi ten mały komputer z internetem!

Zdaj maturę z matematyki używając SecretCalc - zobacz co potrafi ten mały komputer z internetem!

Jako że niebawem miesiąc maj, oznacza że czasu do matury jest coraz mniej. Chcę Ci pokazać coś co może ułatwić maturę z matematyki. Boisz się że nie zdasz matury z matematyki? Poznaj SecretCalc czyli kalkulator który rozwiązuje zadania maturalne i pokazuje nie tylko odpowiedzi!

Czym jest kalkulator SecretCalc? 

Szykujesz się do matury z matematyki? SecretCalc to kalkulator z internetem który posiada ukryte menu, internet działa jak w telefonie przez kartę SIM, więc nie musisz martwić sie o to że w pobliżu nie byłby WiFi!. Wystarczy przepisać do niego zadanie maturalne (co wymaga niestety wprawy używania kalkulatora), i od razu widzimy jak rozwiązać zadanie! 

Ile kosztuje kalkulator SecretCalc ułatwiający zdanie matury z matematyki?

Obecnie kalkulator secretcalc nie jest w ogóle dostępny, do zakupu z oficjalnej strony. Możemy go szukać na znanych portalach aukcyjnych takich jak allegro czy olx. Jednak koszt takiego kalkulatora przekracza 1000 zł, na aukcji ceny zaczynają się od 950 zł, ale przy bardzo małej dostępności pojawiają się w kwotach kwocie 2000 zł.

Jak zdobyć kalkulator SecretCalc taniej?

Przed maturami kalkulator pojawia się również na portalach aukcyjnych do wynajmu. Gdzie możemy go wynająć za około 300 zł na czas matur, a następnie musimy go zwrócić. Oczywiście za każdym razem osoby wynajmujące pobierają wcześniej kwotę zabezpieczającą w razie gdybyśmy nie chcieli go zwrócić lub gdyby sprzęt został przez nas uszkodzony.

Jakie opcje posiada kalkulator SecretCalc?

Wszystkie opcje jakie ma wbudowane kalkulator takie jak wikipedia czy np. rozwiązywanie zadań matematycznych za pomocą wolframalpha.com znajdziesz na forum spisuj.pl

Jeśli po założeniu konta na forum nie będziesz miał dostępu do wszystkich działów - załóż drugie konto, sam miałem taki problem że moje konto zostało zarejestrowane ale nie dostałem dostępu aby przeglądać materiały z forum, nie wiem skąd wynika błąd ale u mnie założenie drugiego konta rozwiązało problem i dostałem od razu pełny dostęp do przeglądania wszystkich materiałów jak rozwiązywać arkusze maturalne z matematyki używając wcześniej wspomnianego kalkulatora.

Jak używać kalkulatora SecretCalc aby nauczyć się go używać do matury?

Najlepiej założyć konto na oficjalnym forum spisuj.pl w tym miejscu. Tam w sekcji Instrukcja obsługi i zestaw zadań znajdziemy arkusze maturalne oraz informację jak używać kalkulatora aby rozwiązać zadania tego typu, po powiedzmy 20/30 minutach używania kalkulatora bardzo szybko można się na nim odnaleźć i samemu wpisywać zadania wzorując się na wcześniejszych przykładach.

Czy kalkulator SecretCalc jest bezpieczny i czy nikt mnie nie przyłapie?

Karta SIM jest ukryta pod baterią wraz z kartą pamięci, aby używać ukrytego menu kalkulatora trzeba wpisać wcześniej ustalone znaki np. 123 otwiera nam ukryte menu do rozwiązywania zadań, bez wpisania tego kodu kalkulator działa w 100% normalnie jak każdy inny podstawowy kalkulator. Oczywiście kod 123 jest kodem startowym, bez problemu zmienicie go na inny. Warto wspomnieć o tym że jeśli ktoś do Was podchodzi, jednym przyciskiem możecie ukryć całe menu do rozwiązywania zadań, a następnie przywrócić go szybko do pracy wpisując wcześniej ustalony kod np. 123.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania można pisać w komentarzach, mam akurat SecretCalc pod ręką więc bez problemu mogę coś dla Was sprawdzić!

Co potrafi kalkulator SecretCalc z internetem do zadań maturalnych z matematyki?

 

A teraz na poważnie SecretCalc w praktyce!

Jadąc przez nasz piękny kraj dość długą trasę bo około 800km wpadłem na pomysł aby sprawdzić ogłoszenia czy kalkulator można gdzieś jeszcze dostać, okazało się że po drodze mogę takowy kupić (była to jedyna dostępna sztuka za 1300 zł), pomyślałem że to świetna okazja żeby go przetestować. Zgadałem się ze sprzedającym na OLX pojechałem odebrać i w domu zacząłem testować, ogólnie na początku warto wejść na forum spisuj.pl i założyć sobie tam konto, dopiero potem znajdujemy instrukcje jak rozwiązywać na kalkulatorze zadania. Warto sobie je sprawdzić ponieważ ja potrzebowałem bitej godziny żeby ogarnąć jak to działa i jak wpisywać zadania, ogólnie nie jest to tak intuicyjne jak każdemu się wydaje. To nie jest tak że kalkulator policzy dla nas wszystko i rozwiąże każde zadanie, część zadań przez kalkulator jest na pewno dla nas ułatwiona. Możemy np, podejrzeć jak wygląda wykres, część zadań niestety w ogóle nie jest do ogarnięcia jeśli chodzi o wpisywanie lub trzeba poświecić serio dłuższą chwile aby przepisać zadanie z ciągów. 

Czy znajomość kalkulatora wystarczy aby zdać maturę? Przerobiłem sobie arkusz z 2023 roku i wydaje mi się że jeśli ktoś serio ogarnia kalkulator i poświęci godzinę czy dwie na to jak wpisywać zadania to jest w stanie zrobić około 10 punktów na zadaniach zamkniętych. Tak więc to raczej nie wystarczy na zdanie matury nawet na podstawowe 30%, samo wpisywanie w kalkulator zajmie około półtorej godziny - tak więc pozostaje prawie drugie tyle na samodzielne rozwiązanie kolejnych zadań lub strzelanie w odpowiedzi! Na pewno dużo prościej będzie wam ustrzelić 4 punkty niż całe 14. 

Warto pamiętać że kalkulator pozwala na 2000 zapytań o rozwiązanie w przeciągu miesiąca - tyle wynosi limit wolframalpha na miesięczne odpytywanie API w darmowej wersji. Całą maturę machniecie pewnie w 200 zapytań, a bateria powinna spokojnie wystarczyć - w moim przypadku po 2 godzinach używania kalkulatora bateria spadła na 7 z 9. Tak więc kalkulator wytrzyma na luzie kilka godzin.